^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kolorowa grafika z Kulą Ziemską w kształcie serca. Po prawo napis: Już 22 kwietnia! Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. 22 kwietnia 1970 roku odbył się pierwszy w historii Dzień Ziemi. Natomiast kilka miesięcy później powołano do życia Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska. W skutek powyższego, podpisano wiele aktów prawnych, które miały na celu ochronę zagrożonych gatunków, a także walkę o zrównoważone środowisko. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.  W porównaniu do poprzednich lat, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji, z powodu pandemii koronawirusa musi przenieść się do świata wirtualnego.

W dniu dzisiejszym tj. 14.04.2021r. Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z skarbnikiem Gminy Panią Mirosławą Kowalewską podpisali umowy na remont dachu i wymianę elewacji budynku A urzędu Gminy. Całkowity koszt inwestycji 270102zł. 

Znalezione obrazy dla zapytania gops zasiłek

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobrownikach informuje, że stypendia szkolne wypłacane będą w dniu 15 kwietnia br. (czwartek). Kasa Urzędu Gminy czynna w godz. 8.00 - 14:00

 

W dniu dzisiejszym tj. 09.04.2021r. Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Skarbnikiem Gminy Panią Mirosławą Kowalewską podpisali z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu umowę pn: "Instalacje fotowoltaiczne w Gminie Bobrowniki".

Instalacje będą montowana na obiektach mieszkańców naszej gminy którzy wyrazili chęć udziału w tym projekcie oraz na trzech obiektach będących własnością Gminy tj. na dwóch hydroforniach oraz oczyszczalni ścieków w celu zmniejszenia zużycia energii elektrycznej. Całkowity koszt inwestycji to 1017000 zł. dofinansowanie w kwocie 440310 zł.  

 

Zapraszamy na szkolenia on-line organizowane przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br.

Herb - Urząd Gminy Bobrowniki

Wójt Gminy Bobrowniki oraz Przewodniczący Rady Gminy informują, że w trosce o dobro mieszkańców naszej Gminy, którzy chcą dojechać do Włocławka od dnia 01 kwietnia 2021r. dzięki współpracy z Zarządem Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego zostaną uruchomione nowe kursy. Po niżej zamieszczamy aktualny rozkład jazdy. 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą