^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kujawsko - Pomorski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje w dniach 24 października i 7 listopada br. spotkania informacyjne dla osób zainteresowanych planowanym naborem wniosków z zakresu "Wsparcia inwestycji w gospodarstwach rolnych - Modernizacja gospodarstw rolnych".

 

Wg projektu zaproponowanego przez Fundację Ari Ari. Na zdjęciu powyżej od lewej stoją Dariusz Kołaczyński (Leśnictwo Bobrowniki), Tadeusz Gradkiewicz (Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki), Jarosław Jacek Poliwko (Wójt Gminy Bobrowniki), ks. z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Włocławskiej Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Toruniu, Marcin Czajka (Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Dobrzejewice).

Wczorajszy Dzień Edukacji Narodowej zorganizowany przez Władze Gminy w Remizie OSP Bobrowniki po raz pierwszy obchodzono wspólnie łącząc całe środowisko oświaty z naszego terenu. Było to święto wyjątkowych osób, dzięki którym szkoła podstawowa i gimnazjum znajdują się w czołówce szkół powiatu lipnowskiego pod względem wyników egzaminów końcowych. Nie bez przyczyny zawitał do Bobrownik Radny Sejmiku Województwa Piotr Pręgowski, Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski wraz z Samorządowcami, Przedsiębiorcy, Radni. Nie zabrakło Nauczycieli oraz Pracowników administracji i obsługi. Uroczystość uświetniły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach oraz Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach. Wyróżniającym się nauczycielom przyznano nagrody. Dzień Nauczyciela obchodzony jest na pamiątkę ustanowienia przez Sejm Komisji Edukacji Narodowej w dniu 14 października 1773 r.

Informujemy, że nowy numer telefonu do Urzędu Gminy Bobrowniki jest następujący:

tel. 54 230 51 30

fax 54 230 51 50

W dniu 21 września 2015 r. odbyła się VIII Sesja Rady Gminy Bobrowniki. Wśród najważniejszych zagadnień znalazły się sprawy zmian budżetu Gminy i Wieloletniej Prognozy Finansowej. Przyjęta została Lokalna Strategia Rozwoju Gminy Bobrowniki, która będzie dokumentem istotnym w procesie starań o środki zewnętrzne. Podjęto uchwałę w sprawie regulaminu korzystania z sali sportowej. Negatywnie zaopiniowano uchwałę Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który niemal cały obszar Gminy Bobrowniki przypisał do Obszaru Chronionego Krajobrazu Niziny Ciechocińskiej. W tej sprawie Rada Gminy Bobrowniki stanęła na stanowisku, że wyznaczenie obszaru chronionego jest dobrym zamysłem, który nie może stać na przeszkodzie rozwojowi infrastruktury w Gminie Bobrowniki. Wybrano ławnika, którym na kadencję 2016-2019 została Alina Zembrzuska. Ustalono wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego. Uchwały Rady Gminy Bobrowniki publikowane są tutaj.

Gospodarstwo Rolne Iwona i Błażej Kopczyńscy informuje, że w dniach 12.10.2015 -16.10.2015 będzie wywożona gnojowica na polach w obrębie Białe Błota - działki nr 29, 30, 31, 32, 34, 35, 185, 186, 187 i Bobrownickie Pole - działki nr 69, 457, 458.

 

 

TREŚĆ ZARZĄDZENIA

DO POBRANIA

TUTAJ.

Około południa w minioną sobotę przechodzące drogą dzieci usłyszały skamlanie dobiegające zza przystanku w Gnojnie w pobliżu bloku. Niepozorny karton "wydawał piski". Okazało się, że został porzucony wraz z pięcioma szczeniakami. Dzieci powiadomiły o tym pierwszą napotkaną dorosłą osobę, która wezwała Policję i poinformowała o zdarzeniu miejscową radną .

W minioną sobotę Gminę Bobrowniki odwiedzili nietypowi przybysze. Byli nimi przedstawiciele Fundacji AriAri z Bydgoszczy oraz uczniowie jednej ze Szkół w Radziejowie. Swój objazd po gminie rozpoczęli od ruin gotyckiego zamku w Bobrownikach. Następnie udali się do dawnej olęderskiej wsi Stary Bógpomóż.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą