^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

11 czerwca odbyła się w Rachcinie impreza z okazji Dnia Rodziny. Na wstępie w sali szkolnej pociechy zaprezentowały rodzicom i zgromadzonej publiczności występ artystyczny przygotowany pod kierunkiem grona pedagogicznego. Potem wszyscy przeszli na boisko szkolne, gdzie na milusińskich czekała dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, traktor, samochód pożarniczy, konkursy, gry i zabawy. Były kiełbaski z ogniska, wata cukrowa, a nawet możliwość malowania twarzy. Nie obyło się bez pojedynków na przeciąganie liny sędziowanych przez Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko.

Szczegóły tutaj.

Kapitała Konkursu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne ostatecznie przyznała nagrody pieniężne w kwocie 2 tys. zł. 14 organizacjom spośród 38 zgłoszonych do konkursu. Wśród nagrodzonych są inicjatywy pn. "Bobrowniki wczoraj i dziś" (OSP Bobrowniki) oraz "Upamiętnienie Druhów OSP Rachcin Żołnierzy Polskich Wojny Obronnej 1939 r." (OSP Rachcin). Przedstawiciele naszych OSP odbiorą nagrody podczas uroczystości, która odbędzie się 23 czerwca 2015 r. (wtorek) w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu. OSP z terenu gminy Bobrowniki są jedynymi w Powiecie Lipnowskim, które zdobyły ten laur. Zwycięzcom gratulujemy!

Punkt Informacji Turystycznej w Nieszawie informuje, że w dniu 20 czerwca 2015 r. godziny kursowania przez Wisłę jednostki promowej będą skrócone, tj.:

- ostatni kurs z brzegu NIESZAWA do brzegu MISZEK (gm.Bobrowniki) nastąpi o godz. 18:00

- ostatni kurs z brzegu MISZEK do brzegu NIESZAWA nastąpi o godz. 18:15. 

Skrócenie ma związek z przewidzianą do organizacji na nieszawskim brzegu imprezą plenerową "Wianki 2015". Fot. ziemiadobrzynska.pl

Informujemy, że z dniem 17 czerwca 2015 r. (środa) st. asp. Marcin Nerć rozpocznie swoje cotygodniowe dyżury dla Mieszkańców Gminy Bobrowniki. Dyżury odbywać się będą w każdą środę w godz. 12:00 - 14:00. Więcej informacji: tel. 786 859 124. 

1 czerwca 2015 r. był ciekawym dniem dla naszej młodzieży gimnazjalnej, która z okazji Dnia Dziecka podjęła rywalizację sportową na boisku z dorosłymi. Wśród drużyn znalazły się nie tylko gimnazjalne grupy, ale również rodzice, nauczyciele, a nawet Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Poliwko. Tradycyjnie przeprowadzony został Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły. Po zakończeniu rozgrywek wszyscy w radosnym nastroju wrócili do swoich codziennych obowiązków.

Informujemy, że ze względu na awarię sieci wodociągowej w dniu 05.06.2015 r. w godzinach 8-14 nastąpi przerwa w dostawie wody do posesji zlokalizowanych przy ulicy Włocławskiej.  Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Jesienią br. Rada Gminy Bobrowniki wybierze Ławnika do Sądu Rejonowego we Włocławku IV Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Kandydatów na ławników zgłaszać mogą Radzie Gminy prezesi właściwych sądów, stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe, zarejestrowane na podstawie przepisów prawa, z wyłączeniem partii politycznych oraz co najmniej pięćdziesięciu obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie Gminy Bobrowniki. Kto może zostać ławnikiem ? Czytaj tutaj.

Dzień Dziecka w Gminie Bobrowniki upłynął pod znakiem konkursów, rozgrywek sportowych, ogniska z kiełbaskami i innych przedsięwzięć sprzyjających integracji dzieci i młodzieży w naszym środowisku lokalnym.

Wójt Gminy Bobrowniki w imieniu poszkodowanej w pożarze rodziny z Rachcina serdecznie dziękuje za udzielone wsparcie finansowe zebrane podczas ostatniej sesji Rady Gminy Bobrowniki: Radnym, pracownikom Urzędu Gminy oraz innym zaangażowanym w tę sprawę. Podczas sesji Rady Gminy Bobrowniki sołtysi z sołectw Białe Błota, Bobrownickie Pole, Brzustowa, Gnojno, Polichnowo, Stare Rybitwy, Stary Bógpomóż przekazali środki na pomoc pogorzelcowi. Wkrótce do zbiórki przyłączyli się również sołtysi wsi Rachcin i Bobrowniki. 

Wasz gest świadczy, że nie jesteście obojętni na los innych.

Serdecznie Dziękujemy.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą