^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W lipnowskim PUP trwa nabór wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych. Zakończenie przyjmowania wniosków nastąpi 28 sierpnia 2015 r. o godz. 15:15. Szczegóły tutaj.

Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Tadeuszem Gradkiewicz i Kierownikiem Gminnego Zespołu Oświaty Beatą Domagalską przyjęli odchodzącą z początkiem roku szkolnego 2015/2016 na emeryturę Panią Krystynę Kopczyńską, nauczyciela prowadzącego zajęcia z plastyki i rewalidacji w Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach. Spotkanie było okazją do podsumowań i podziękowań za wieloletnią pracę w szkolnictwie. 

We wtorek 18.08.2015 o godzinie 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy odbędzie się spotkanie, w sprawie utworzenia na terenie miejscowości Koła Gospodyń Wiejskich. Zapraszamy wszystkich chętnych którzy chcą brać udział w nowo powstającej inicjatywie

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Zarządzeniem nr 56/2015 Wójta Gminy Bobrowniki z 10 sierpnia 2015 r. powołane zostały składy obwodowych komisji do spraw referendum 6 września 2015 r. w Bobrownikach, Rachcinie i Gnojnie. Treść zarządzenia opublikowaliśmy na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

W dniu 10.08.2015 r. Pani Marianna Śliwińska z Polichnowa obchodziła swoje 101. urodziny. Delegacja Urzędu na czele z Wójtem Jarosławem Jackiem Poliwko przybyła złożyć życzenia Jubilatce, która wciąż cieszy się zdrowiem i pogodą ducha. Niemal całe swoje życie spędzone w Gminie Bobrowniki poświęciła pracy w gospodarstwie rolnym i rodzinie, którą tworzą jej dzieci, wnuki, prawnuki. Pani Mariannie życzymy wielu lat zdrowia. O setnych urodzinach Pani Marianny pisaliśmy tutaj.

Wszystkich mieszkańców Gminy Bobrowniki, gości oraz osoby odwiedzające tę stronę zapraszamy na Diecezjalno-Powiatowo-Gminne Dożynki, które odbędą się w Bobrownikach dnia 29 sierpnia 2015 r. i rozpoczną mszą św. w kościele p.w. św. Anny o godz. 13:00. Po godz. 14:30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursów. Wystąpią soliści, orkiestry, młodzież, a całość zwieńczy zabawa taneczna. Poniżej plakat. 

Dziś rozpoczęto budowę wodociągu dla mieszkańców sołectwa Białe Błota-Dębówiec. Do realizacji inwestycji przychylił się Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Radą Gminy. Zabiegała o nią od lat społeczność lokalna z tego terenu. Wykonanie zadania umożliwią również środki finansowe Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. W zestawieniu GUS dotyczącym liczby mieszkańców pod względem dostępu do sieci wodociągowej Gmina Bobrowniki zajmowała jedną z ostatnich lokat zarówno w Powiecie Lipnowskim jak i w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Włocławka. Realizacja inwestycji będzie zakończeniem wodociągowania sołectw. 

Komisja powołana przez Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko do przeprowadzenia gminnego konkursu ekologicznego dokonała oceny prac plastycznych nadesłanych przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach i fotoreportaży wykonanych przez uczniów Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach. Nagrody ufundowano przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Poniżej informacja Komisji. 

Wszystkich twórców dożynkowych wieńców zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszy wieniec Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynek 2015. Na zdjęciu obok wieniec z sołectwa Bobrownickie Pole wykonany w 2014 r. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do piątku 21 sierpnia 2015. Poniżej do pobrania:

ZARZĄDZENIE

REGULAMIN KONKURSU

KARTA ZGŁOSZENIA

Gminny Zespół Oświaty w Bobrownikach zachęca do korzystania z Rządowego programu "Wyprawka szkolna". Przyjmowanie wniosków trwa do 8 września. Informacji udziela Kierownik GZO p. Beata Domagalska, tel. 54 251 49 03. Szczegóły dotyczące osób, które będą mogły skorzystać z programu podaje GZO.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą