^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

05 września na Stadionie Miejskim w Lipnie odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W kategorii A Gminę Bobrowniki reprezentowała drużyna męska OSP Rachcin, która uplasowała się na V miejscu. Spośród 9 gmin powiatu lipnowskiego zostaliśmy sklasyfikowani w środku wyprzedzając m.in. utytułowane straże-w tym jednostki z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Skromny choć nie najgorszy wynik udało się osiągnąć mimo braku szeroko zakrojonych przygotowań i udogodnień sprzętowych. 

OKÓLNIK

Informuję, że dnia 11 września 2015 r. (piątek) o godz. 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy przy ul. Nieszawskiej w Bobrownikach odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych działalnością Koła Gospodyń Wiejskich Bobrownickie Pole. Przedmiotem zebrania będzie wybór zarządu Koła. Wszystkie osoby zainteresowane tą sprawą proszone są o przybycie.

                                                                      Sołtys Wsi Bobrownickie Pole

                                                                            Roman Parzniewski

Wójt Gminy Bobrowniki i Rada Gminy Bobrowniki wraz z Przewodniczącym składają serdeczne podziękowanie wszystkim mieszkańcom naszej Gminy za udział w Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynkach Bobrowniki 2015. 

W placówkach oświatowych na terenie Gminy Bobrowniki rozpoczął się Nowy Rok Szkolny.

Spośród licznych wieńców dożynkowych, które mogliśmy oglądać w trakcie Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynek Bobrowniki 2015 Komisja Konkursowa jako jeden z najpiękniejszych wskazała wieniec z terenu Gminy Bobrowniki wykonany przez mieszkańców wsi Bobrownickie Pole. Wieniec zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie na najpiękniejszy współczesny wieniec. Łącznie przeprowadzone zostały trzy konkursy na najpiękniejsze wieńce dożynkowe oraz głosowanie publiczności. Zwycięzcom gratulujemy!

W minioną sobotę 29 sierpnia plac przed Kościołem Parafialnym p.w. św. Anny w Bobrownikach pokryty został koronami żniwnych wieńców dożynkowych zwiezionych przez delegacje z powiatu lipnowskiego, innych kujawsko - pomorskich powiatów oraz z województw łódzkiego i wielkopolskiego. Wszystko za sprawą Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynek Bobrowniki 2015, których Gospodarzami byli: JE bp dr Wiesław Alojzy Mering - Ordynariusz Diecezji Włocławskiej, Krzysztof Baranowski - Starosta Lipnowski i Jarosław Jacek Poliwko - Wójt Gminy Bobrowniki. 

Właściciele gospodarstw rolnych z Gminy Bobrowniki i Gminy Wielgie będą Starostami Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynek, które odbędą się w Bobrownikach 29 sierpnia. Rolnictwo Powiatu Lipnowskiego to pracowici i gospodarni ludzie, dzięki którym wytwarzane są znakomite produkty sprzyjające kreacji marki zdrowej żywności z naszego terenu.

Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Bobrownikach informuje, że w dniu 24 sierpnia 2015 r. (poniedziałek) odbędą się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze, które zostaną przeprowadzone na placu w pobliżu Szkoły Podstawowej w Rachcinie. Początek o godz. 17:00.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą