^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

W dniu 3 grudnia 2023 r. w Remizie OSP Bobrowniki odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez KGW Polne Babki w Bobrownickim Polu, którego celem była integracja międzypokoleniowa oraz degustacja potraw regionalnych. Poniżej zamieszczamy przemówienie Pani Kamili Leszczyńskiej - Przewodniczącej KGW „Polne Babki” oraz fotorelację z wydarzenia. Wszystkim osobom bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie. Szczególne podziękowania dla młodzieży zaangażowanej w organizację w tym za wspaniałe występy: Szymonowi Pióreckiemu, Miłoszowi Pióreckiemu i Lenie Uzarskiej.

W dniu dzisiejszym tj. 04.12.2023r. w siedzibie Urządu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego miało miejsce podpisanie Porozumienia Terytorialnego pomiędzy Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Stowarzyszeniem na rzecz Gmin i Powiatu Lipnowskiego „Wspólnie Dla Przyszłości”.
W wydarzeniu brał udział Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko jako wiceprzewodniczący stowarzyszenia. Porozumienie opiewało na kwotę około 68 milionów złotych do podziału ma 10 samorządów. Pieniądze pozyskanie przez Gminę Bobrowniki w ramach Polityki Terytorialnej Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza zostaną przeznaczone na inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną oraz na instytucje kultury.

Dzięki zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy Ochotnicza Straż Pożarna w Bobrownikach otrzymała dofinansowanie na wymianę pokrycia dachowego na budynku OSP w Bobrownikach. Po przeprowadzeniu postępowania przetargowego i wybraniu wykonawcy w dniu dzisiejszym tj. 04.12.2023r. w Urzędzie Gminy Bobrowniki Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Tadeusz Grzegorzewski podpisał umowę z wykonawcą inwestycji firmą TYMBUD reprezentowaną przez właściciela pana Wojciecha Szwech. Wartość inwestycji wynosi 269370,00zł. 

Cyberbezpieczeństwo - Radziejowice

Realizując zadania wynikające z ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa przekazujemy Państwu informacje pozwalające na zrozumienie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz porady jak przeciwdziałać tym zagrożeniom.

 

Cyberbezpieczeństwo  zgodnie  z  obowiązującymi  przepisami  to  „odporność  systemów  informacyjnych  na  działania   naruszające  poufność,  integralność,  dostępność i  autentyczność  przetwarzanych  danych lub  związanych  z nimi  usług  oferowanych  przez  te   systemy”  (art. 2  pkt.4) Ustawy z  dnia   5  lipca 2018r. o   krajowym  systemie  cyberbezpieczeństwa   (Dz.U. z 2018r.poz. 1560).

Co to jest PSZOK? - Gospodarka Odpadami - Ochrona Środowiska - Urząd Gminy  Pielgrzymka

Godziny Otwarcia PSZOK w Bobrownikach:

 Środa:

od  11:00  do 16:00

Sobota:

od 10:00 do 15:00

 

 

PSZOK

 

W DNIACH
od 14.12.2023 r. do 09.01.2024 r.

 

NIECZYNNY!

 

Przerwa w funkcjonowaniu PSZOK związana jest z koniecznością rozliczenia oraz zamknięcia roku (spisanie stanów magazynowych) i uprzątnięciem terenu. Zapraszamy 10 Stycznia 2024 r. (środa).

 

 

W czwartek 23 listopada do Bobrownik zawitało Mobilne Planetarium. Klub Młodzieżowy we współpracy z Przedszkolem Samorządowym w Bobrownikach skorzystał z niesamowitej okazji podziwiania Układu Słonecznego. Swoją ogromną wiedzą na temat najpiękniejszej planety Ziemi i innych zakątków kosmosu podzielił się z uczestnikami Astronom Pan Łukasz Kołodziejski.

Szanowni Państwo.
W związku z prowadzoną modernizacją przepompowni wody w miejscowości Polichnowo uprzejmie informuje, iż dnia 29 listopada 2023r.(środa) w godzinach 8:00 – 12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości: Brzustowa, Stara Rzeczna, Rachcin, Winduga.


Prowadzone prace modernizacyjne są niezbędne dla bezpiecznego dostarczania wody mieszkańcom gminy.
Przepraszamy za powstałe utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

9 grudnia dobiegnie końca ostatni w bieżącym roku, VIII rekordowy turnus szkolenia podstawowego w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, który cieszył się rekordowym zainteresowaniem wśród ochotników zainteresowanych służbą wojskową. Ponad 8 200 ochotników przekroczyło bramy 84 jednostek wojskowych na terenie całego kraju (w tym ponad 740 ochotników z województwa kujawsko-pomorskiego). Od momentu wejścia w życie ustawy o Obronie Ojczyzny do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej wstąpiło ponad 42 000 ochotników (zarówno na szkolenie podstawowe, jak i szkolenie specjalistyczne bezpośrednio z pasywnej rezerwy). To pokazuje, jak Wojsko Polskie otworzyło się na oczekiwania społeczeństwa. Kolejny turnus DZSW rozpocznie się 15 stycznia 2024 roku.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą