^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Obowiązkowa lista zielonych urządzeń i materiałów (ZUM), jedna szansa na najwyższe dofinansowanie, doprecyzowanie prefinansowania i pełnomocnictwa oraz wzmocnienie budżetu środkami europejskimi– to nowości, które od 22.04.2024 r. czekają na osoby korzystające z programu „Czyste Powietrze”.. Uszczelnienie listy ZUM dotyczy wszystkich Obecna wersja programu z dnia 22.04.2024 r. zobowiązuje wnioskodawców – od 14.06.2024 r. – do wyboru pomp ciepła oraz kotłów zgazowujących drewno i kotłów na pellet tylko z tych wpisanych na listę ZUM. To ma być gwarancja wyboru urządzeń o potwierdzonej jakości, czyli takich, które spełniają deklarowane w karcie produktu i etykiecie energetycznej parametry oraz rzeczywiście przełożą się na efektywniejsze (tańsze) ogrzewanie polskich domów.

Czyste Powietrze”: nabór wniosków na nowych zasadach od 15 maja, współpraca  z bankami i PGNiG, Akademia Czystego Powietrza - Ministerstwo Klimatu i  Środowiska - Portal Gov.pl

 

liczba złożonych wniosków o dofinansowanie: 185 [szt.]

liczba zawartych umów: 148 [szt.]

liczba zrealizowanych przedsięwzięć: 76 [szt.]

kwota wypłaconych dotacji: 3 198 358,98 zł

 

Sprawdzaj oferty, nie podpisuj „od ręki”!

Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie. Wybieraj sprawdzonych wykonawców. Uważaj na oferty składane przez akwizytorów i sprawdzaj, co podpisujesz. Pamiętaj, że dotacja z programu „Czyste Powietrze” przysługuje Tobie, a nie wykonawcy. Instalowanie nowego urządzenia grzewczego jest skuteczne tylko w ocieplonym domu.

Informacje o CEEB – Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków » Bardo -  Miasto Cudów

Przypominany o obowiązku złożenia  Deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Właściciele lub zarządy nieruchomości w przypadku zamontowania nowego źródła ogrzewania (wymiana kotła jest tożsame z zainstalowaniem nowego źródła) mają 14 dni na złożenie w/w deklaracji.

Czyste Powietrze”: nabór wniosków na nowych zasadach od 15 maja, współpraca  z bankami i PGNiG, Akademia Czystego Powietrza - Ministerstwo Klimatu i  Środowiska - Portal Gov.pl

Dodatkowe pieniądze na wsparcie dla gmin zaangażowanych w program „Czyste  Powietrze” - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej -  Portal Gov.pl

Wobec narastającego problemu wynikającego z działań nieuczciwych instalatorów pomp ciepła, NFOŚiGW wypracował komunikat, który udostępnia na stronie programu czystepowietrze.gov.pl w zakładce informacje prasowe.

Mamy przekonanie, upowszechnienie zamieszczonego komunikatu umożliwi skutecznie dotrzeć do potencjalnych Beneficjentów programu i ustrzec ich przed ewentualnymi problemami.

 

https://czystepowietrze.gov.pl/informacje-prasowe/

 

https://czystepowietrze.gov.pl/sprawdz-oferte-na-swoje-nowe-zrodlo-ciepla/

Informacje o CEEB – Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków » Bardo -  Miasto Cudów

Przypominany o obowiązku złożenia  Deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Właściciele lub zarządy nieruchomości w przypadku zamontowania nowego źródła ogrzewania (wymiana kotła jest tożsame z zainstalowaniem nowego źródła) mają 14 dni na złożenie w/w deklaracji.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą