^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Czyste Powietrze”: nabór wniosków na nowych zasadach od 15 maja, współpraca z bankami i PGNiG, Akademia Czystego Powietrza - Ministerstwo Klimatu i Środowiska - Portal Gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu (dalej: „WFOŚiGW”) ogłasza, że od dnia 3 stycznia 2023 r. wchodzi w życie zmiana programu priorytetowego „Czyste Powietrze” (dalej: „Program”).

 

 

 Celem programu ,,CZYSTE POWIETRZE” jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Program skierowany jest do osób fizycznych, które są:

 • właścicielami/współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub
 • wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą

Na co ?

 • wymianę starego pieca węglowego na nowe źródło ciepła,
 • instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
 • mikroinstalację fotowoltaiczną,
 • wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła,
 • ocieplenie przegród budowlanych,
 • stolarkę drzwiową i okienną,
 • dokumentację (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa).

Deklaracje składać można za pośrednictwem strony www.zone.gunb.gov.pl lub w Urzędzie Gminy Bobrowniki, ul. Nieszawska 10 pok. nr 6, tel. 054 230 51 35. Termin na złożenie obowiązkowej deklaracji:

- dla źródeł ciepła i spalania paliw, które zostały uruchomione przed 01.07.2021, deklarację należy złożyć do 30.06.2022 r.

- dla nowego źródła ciepła, które zostało uruchomione po 01.07.2021 r. deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia jego uruchomienia.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze” zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbędą się w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Bobrowniki:

Czyste Powietrze | Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

Wójt Gminy Bobrowniki zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące Programu "Czyste Powietrze”, które odbędzie się dnia 17 sierpnia 2021 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Bobrowniki o godz.  15.00.

W trakcie spotkania zostaną przedstawione i omówione główne cele i założenia programu oraz sposób postępowania w celu uzyskania dotacji z ww. programu, wg. nowych zasad obowiązujących od 1 lipca 2021r.

Więcej informacji pod nr tel. 054 230 51 47 lub 054 230 51 32.

Przypominamy, o obowiązku zasłaniania  ust  i nosa, w przestrzeniach zamkniętych, za pomocą maseczki ochronnej.

Ponadto informujemy, że w Urzędzie Gminy Bobrowniki znajduje się punkt konsultacyjny dotyczący Programu, czynny we wtorki od 11.00.do 16.00 i czwartki od godz. 8.00 -  13.00.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu,WFOSIGW Toruń, finansowanie ochrona środowiska, dotacje, pożyczki, Doradcy Energetyczni, Fundusze Europejskie

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą