^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dzisiaj spóźnione relacje z minionych tygodni.

Informujemy, że od dnia 01 lipca 2021 roku,  Dzienny Dom Pobytu "Senior+" w Rachcinie funkcjonuje w godzinach od 7:30 do 15:30.

Zgodnie z ideą "aktive ageing", każdego dnia realizujemy zajęcia aktywizujące. Seniorzy nie tylko usprawniają ciało i umysł ale dobrze się przy tym bawią.

Seniorzy z Dziennego Domu Pobytu w Rachcinie mają swoją mini siłownię. Za przekazanie sprzętu, składamy serdeczne podziękowania Staroście Lipnowskiemu Panu Krzysztofowi Baranowskiemu i Wójtowi Gminy Bobrowniki Panu Jarosławowi Poliwko.

 

Każdy człowiek, bez względu na wiek, powinien być traktowany z szacunkiem.

Niewielu z Nas wie, że dzień 15 czerwca z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia i Międzynarodowej Organizacji Zapobiegania Przemocy wobec Osób Starszych, został ustanowiony Dniem Praw Osób Starszych. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy z jakimi borykają się starsi - a są to: brak szacunku, pozbawienie godności, zaniedbywanie czy złe traktowanie.

Jedną z większych atrakcji na terenie naszego województwa jest położony na wzgórzu w Golubiu Dobrzyniu, zamek. Zwiedzaliśmy go w towarzystwie przewodnika, niektórzy po raz pierwszy.

Dzień Matki obchodzony jest w ponad 140 krajach. Tego dnia mamy na całym świecie dostają bukiety kwiatów, słodycze i drobne upominki. Dzień ten postanowili celebrować Seniorzy z Dziennego Domu Pobytu Senior+ w Rachcinie. Impreza odbyła się w Osadzie Popowo gdzie w rytm muzyki biesiadnej, wszyscy znakomicie się bawili.

W trakcie zabawy, naszych Seniorów odwiedzili: Wójt Gminy Bobrowniki Pan Jarosław Poliwko, Przewodniczący Rady Gminy Pan Jarosław Bojarski i Skarbnik Gminy Pani Mirosława Kowalewska. Goście wręczyli naszym Seniorom słodkie upominki. Serdecznie dziękujemy za pamięć.

Oprawę muzyczną zapewnili Panowie Grzegorz Stojak i Władysław Kraziński, im również składamy gorące podziękowania.

Nasze Seniorki pokazały, że można się dobrze bawić w każdym wieku. Najlepszym tego przykładem jest 97 letnia Pani Irena, która w rzucaniu do celu nie ustępowała młodszym koleżankom. Pani Irenie gratulujmy energii.

Wiosna to czas by odnaleźć sposób na radosne spędzanie każdej chwili, dlatego też, Seniorzy z Dziennego Domu Pobytu w Rachcinie odwiedzili Ciechocinek. Jak się okazało niektórzy po raz pierwszy. Pogoda dopisała a My z wielką przyjemnością korzystaliśmy z naturalnego inhalatorium wokół Fontanny "Grzybek".

 

Grupa Seniorek chcąc poprawić sobie  nastrój do Ciechocinka pojechała na rowerach. Wysiłek fizyczny zwiększa bowiem wydzielanie endorfin, które zwane są hormonami szczęścia. Jak widać na załączonym zdjęciu, uśmiech nie znikał Paniom z twarzy.

Wszystkim uczestnikom wycieczki serdecznie dziękujemy.

 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą